Boys

Pittsfield 119, Drury 22

3,200 relay -- 1. Pittsfield (Pixley, Sutherland, Shepardson, Velez), 9:58.45; 2. Drury, 10:39.79.

110 hurdles -- 1. Coty (P), 17.23; 2. Williams (P), 19.09; 3. Rich (P), 19.21.

100 -- 1. Keefe (P), 11.66; 2. Kaufman (P), 12.27; 3. Boland (D), 12.32.

1,600 -- 1. Meehan (D), 4:50.81; 2. Casino (P), 5:00.08; 3. Lee (P), 5:12.77.

400 relay -- 1. Pittsfield (Keefe, Bossio, Kaufman, Hurvitz), 47.46; 2. Drury, 1:03.45.

400 -- 1. Meisl (P), 56.76; 2. Tassone (D), 1:00.7; 3. Lamaro (P), 1:02.63.

400 hurdles -- 1. Rich (P), 1:03.63; 2. Williams (P), 1:05.87; 3. Peterson (P), 1:06.88.

800 -- 1. Meehan (D), 2:12.12; 2. M. Capeless (P), 2:12.83; 3. Casino (P), 2:13.52.

200 -- 1. Bossio (P), 23.49; 2. Salvie (P), 25.35; 3. Boland (D), 25.37.

3,200 -- 1. B. Coles (P), 11:18.65; 2. Spence (P), 11:20.6; 3. Pixley (P), 11:49.41.

1,600 relay -- 1. Pittsfield (Meisl, Capeless, Weeks, Hurvitz), 4:01.44.

Shot put -- 1. Scanlon (D), 38-11; 2. Bentz (P), 35-4; 3. Doucette (P), 33-11.

Discus -- 1. Williams (P), 91-9; 2. Coles (P), 90-11; 3. Billow (P), 87-4.

Javelin -- 1. Bossio (P), 148-8; 2. Weeks (P), 135-4; 3. Williams (P), 134-9.

Long jump -- 1. Adopo (P), 18-9; 2. Kaufman (P), 17-5; 3. M. Capeless (P), 17-0.

Triple jump -- 1. Capeless (P), 37-9; 2. Weeks (P), 36-5; 3. Meehan (D), 35-0.

High jump -- 1. Adopo (P), 5-4; 2. Rich (P), 5-0; 3.


Advertisement

Boland, no height given.

Wahconah 110, Lenox 31

3,200 relay -- 1. Wahconah (Duncan, Alberti, Hill, Klem), 8:25.6.

110 hurdles -- 1. S. Harvey (W), 17.5; 2. Collins (L), 20.1; 3. Atuni (L), 21.6.

100 -- 1. K. Boino (W), 11.7; 2. N. Ciolfi (L), 11.8; 3. N. Jarck (L), 11.9.

1,600 -- 1. R. McMahon (W), 4:58.7; 2. B. Herrick (L), 5:08.8; 3. M. Rudzinskas (L), 5:28.

400 relay -- 1. Wahconah (Geyer, Proctor, Matthews, Pullano), 48.2.

400 -- 1. M. Duncan (W), no time given; 2. D. Hill (W), no time given; 3. K. Boino (W), 55.7.

400 hurdles -- 1. S. Harvey (W), 1:07.8; 2. J. Collins (L), 1:10.6; 3. Heon (W), 1:12.6.

800 -- 1. R. McMahon (W), 2:09; 2. S. Darbey (L), 2:10.8; 3. C. Najimy (L), 2:17.3.

200 -- 1. J. Pullano (W), 24.6; 2. M. Geyer (W), 24.8; 3. S. White (W), 25.7.

3,200 -- 1. E. Klem (W), 10:58; 2. T. McNinch (L), 11:00.8; 3. S. Darbey (L), 11:17.18.

1,600 relay -- 1. Wahconah, 4:04.3.

Shot put -- 1. M. Bourdon (W), 34-5 1/2; 2. S. Peters (W), 30-7 1/2; 3. B. Herrick (L), 28-7.

Discus -- 1. M. Bourdon (W), 87-9; 2. C. Dapson (W), 77-9; 3. Bermudez (L), 76-0.

Javelin -- 1. C. Dapson (W), 132-11; 2. B. Proctor (W), 107-0; 3. M. Hruby (W), 93-10.

Long jump -- 1. K. Boino (W), 18-7 1/2; 2. E. Lomaglio (L), 18-2; 3. N. Ciolfi (L), 17-6 1/2.

Triple jump -- 1. N. Jarck (L), 39-5 1/2; 2. N. Ciolfi (L), 37-8; 3. S. Harvey (W), 34-3.

High jump -- 1. K. Boino (W), 5-8; 2. M. Duncan (W), 5-6; 3. E. Lomaglio (L), 5-6.

Hoosac Valley 93, Mount Greylock 48

3,200-meter relay -- 1. Hoosac (Trevor Ciempa, Chris Cardimino, Jared Haley, Travis Ciempa), 8:44; 2. Mount Greylock 8:52.

110 hurdles -- 1. Matt Provost (HV), 17.1; Ryan Benoit (MG) 18.6; 3. Nate Jette (HV), 19.6.

100 -- 1. Ty Mach (HV), 11.2; 2. Matt Waltermire (HV), 11.3; 3. Ian Hill (HV), 11.7.

1,600 -- 1. Tom Kirby (MG), 4:50; 2. Chris Cardimino (HV), 4:57; 3. Sam Kobrin (MG), 4:58.

400 relay -- 1. Hoosac 46.3; 2. Greylock 53.7.

400 -- 1. Archer Greenhalgh (MG), 54.8; 2. Richard Astle (MG), 56.9; 3. Matt Provost (HV), 58.1.

400 hurdles -- 1. Nick Dastoli (MG), 1:07.3; 2. Brad Swicker (HV), 1:08; 3. Benoit (HV) 1:08.6.

800 -- 1. Trevor Ciempa (HV), 2:10; 2. Tommy Kirby (MG), 2:16; 3. Joey Gais (MG), 2:27.

200 -- 1. Astle (MG), 24.3; 2. Waltermire (HV), 24.4; 3. Avery Hall (HV), 24.8.

3,200 -- 1. Carter Stripp (MG), 10:18; 2. 2. Travis Ciempa (HV), 10:22; 3. Jared Haley (HV) 10:43.

1,600 relay -- 1. Greylock 4:04; 2. Hoosac 4:19.

Javelin -- 1. Matt Provost (HV), 129-3; 2. Jacob Paul (MG), 110-2; 3. Nolan Hayer (HV), 100-4.

Discus -- 1. Provost (HV), 111-0; 2. Peter Barrow (HV), 103-10 1/2; 3. Zach Wright (HV), 96-8 1/2.

Shot put -- 1. Jamieson Coughlan (HV) 40-9 1/2; 2. Wright (HV), 40-7 1/2; 3. Barrow (HV), 34-11.

Long jump -- 1. Dante Sandifer (HV) 18-0; 2. Stripp (MG) 17-1; 3. Nate Jette (HV), 17-1.

Triple jump -- 1. Travis Ciempa (HV), 37-2; 2. Waltermire (HV) 35-6; 3. Sandifer (HV), 35-2.

High jump -- 1. Trevor Ciempa (HV), 6-2; 2. Coby Tarjick (HV), 5-2; 3. Hayer (HV), 5-2.

Monday's meet

Monument Mountain 106 1/2, Taconic 34 1/2

3,200 relay - 1. Monument (Roy, Norton, Mahida, Joutras), 9:11; 2. Taconic, 10:26.

110 hurdles - 1. T. Randolph (MM), 17.32; 2. J. Laramee (MM), 17.79; 3. K. Marzotto (MM), 18.72.

100 - 1. D. Nda (T), 10.97; 2. C. Storti (MM), 11.25; 3. L. Wartella (MM), 11.85.

1,600 - 1. A. McAlister (MM), 4:35; 2. A. Newey (MM), 4:49; 3. M. Rabasco (T), 4:54.

400 relay - 1. Monument (Graham, Serkin, Wartella, Cami), 46.83.

400 - 1. J. Arevalo (MM), 53.71; 2. A. Cami (MM), 55.6; 3. E. Peretti (MM), 56.96.

400 hurdles - 1. M. Kotleski (MM), 59.04; 2. K. Marzotto (MM), 1:05.45; 3. F. Sugarman-Lash (MM), 1:06.95.

800 - 1. A. McAlister (MM), 2:06.02; 2. B. Joutras (MM), 2:12.72; 3. S. Mahida (MM), 2:13.98.

200 - 1. C. Storti (MM), 23.0; 2. Z. Gage (T), 25.4; 3. B. Tonini (MM), 25.55.

3,200 - 1. M. Rabasco (T), 10:48; 2. A. Newey (MM), 11:11; 3. N. Turner (T), 11:36.

1,600 relay - 1. Monument (Roy, Gilkes, Arevalo, Kotleski), 3:39.38; 2. Taconic, 4:33.

Shot put - 1. J. Kiin (MM), 39-9; 2. K. Doherty (T), 38-1; 3. T. Campetti (MM), 38-0.

Discus - 1. K. Doherty (T), 111-10; 2. T. Campetti (MM), 108-5; 3. J. Kiin (MM), 98-4.

Javelin - 1. J. Laramee (MM), 140-8; 2. E. Kalinowsky (T), 135-2; 3. A. Wansor (MM), 126-10.

Long jump - 1. C. Storti (MM), 19-3; 2. D. Nda (T), 19-1 1/2; 3. A. Cami (MM), 17-6 1/2.

Triple jump - 1. D. Nda (T), 40-0; 2. C. Storti (MM), 39-6; 3. A. Cami (MM), 33-4 1/2.

High jump - 1. J. Laramee (MM), 6-2; 2. R. Myers (MM), 5-4; 3t. Z. Gage (T), T. Randolph (MM), 5-2.

Girls

Pittsfield 104, Drury 37

3,200 relay -- 1. Pittsfield (Farry, Mak. Powers, Mac. Powers, D. Brown), 11:08.9; 2. Drury, 12:29.5.

100 hurdles -- 1. Marceau (D), 16.8; 2. T. Patti (P), 17.1; 3. A. Meehan (D), 19.6.

100 -- 1. K. Harrington (P), 13.7; 2. J. King (P), 14.2; 3. M. Vecchiarelli (D), 14.4.

1,600 -- 1. L. Farry (P), 5:52.7; 2. C. Koperek (D), 5:58; 3. W. Hathaway (P), 6:21.4.

400 relay -- 1. Pittsfield (K. Harrington, A. Jackson, T. Patti, A. Wright), 53.5; 2. Drury, 57.8.

400 -- 1. A. Wright (P), 1:05.2; 2. D. Brown (P), 1:05.6; 3. Mak. Powers (P), 1:08.3.

400 hurdles -- 1. A. Marceau (D), 1:12.9; 2. Mac. Powers (P), 1:16.1; 3. T. Maddalena (P), 1:16.8.

800 -- 1. C. Koperek (D), 2:43; 2. W. Hathaway (P), 2:50.3; 3. M. Kittler (P), 2:56.

200 -- 1. J. McMahon (P), 28.8; 2. A. Tassone (D), 30.4; 3. A. Jackson (P), 30.7.

3,200 -- 1. W. Sullivan (P), 14:28.3; 2. M. Kittler (P), 14:58; 3. C. Ghidotti (D), 15:04.4.

1,600 relay -- 1. Pittsfield (C. McMahon, L. Neuberger, J. King, J. McMahon), 4:48.1; 2. Drury, 5:05.3.

Shot put -- 1. S. Atiemo (P), 26-2; 2. O. Carlson (D), 24-4; 3. K. Vivori (D), 23-0.

Discus -- 1. B. Simard (D), 66-1; 2. H. King (P), 65-8; 3. S. Abderrahim (P), 59-3.

Javelin -- 1. J. Whitten (P), 76-5; 2. K. Wissman (D), 73-9; 3. M. Scott (P), 60-2.

Long jump -- 1. A. Wright (P), 14-3 1/2; 2. T. Patti (P), 14-0 1/2; 3. M. Vecchiarelli (D), 13-6.

Triple jump -- 1. T. Patti (P), 31-3 1/2; 2. A. Wright (P), 30-5 1/2; 3. H. Burr (P), 28-1 1/2.

High jump -- 1. B. Williams (P), 4-6; 2. Mak. Powers (P), 4-6; 3. D. Brown (P), 4-6.

Wahconah 81, Lenox 59

3,200 relay -- 1. Lenox (Jourdain, Huth, Sorrentino, Tibbetts), no time given.

100 hurdles -- 1. S. Meisberger (L), 16.3; 2. G. Moncecchi (W), 16.6; 3. C. Higgins (W), 17.4.

100 -- 1. A. Shove (L), 13.1; 2. K. Lewis (W), 13.2; 3. T. Brown (L), 13.8.

1,600 -- 1. A. Najimy (L), 5:52.5; 2. E. Tibbetts (L), 5:56.1; 3. L. Perrea (W), 6:11.

400 relay -- 1. Wahconah (Hopmans, Higgins, Sears, Graham), 56.7.

400 -- 1. M. Rice (W), 1:08.5; 2. S. Harvey (W), 1:08.6; 3. N. Gamberoni (L), 1:10.9.

400 hurdles -- 1. G. Moncecchi (W), 1:12.8; 2. S. Meisberger (L), 1:12.9; 3. S. Passetto (L), 1:24.

800 -- 1. E. Ross (W), 2:42.9; 2. A. Najimy (L), 2:43.2; 3. M. Sorrentino (L), 2:44.1.

200 -- 1. A. Shove (L), 27.6; 2. K. Lewis (W), 29.6; 3. A. Graham (W), 30.5.

3,200 -- 1. E. Jourdain (L), 12:24; 2. B. Houle (W), 13:50; 3. J. Hauge.

1,600 relay -- 1. Wahconah, no time given.

Shot put -- 1. R. Burgess (W), 26-7 1/2; 2. B. Fielding (L), 23-3; 3. S. Fasano (L), 21-8.

Discus -- 1. S. Harvey (W), 61-9; 2. B. Fielding (L), 58-7; 3. J. Conlon (L), 58-2.

Javelin -- 1. B. Houle (W), 76-6; 2. Moody (W), 69-5; 3. J. Herman (W), 69-3.

Long jump -- 1. G. Moncecchi (W), 14-4; 2. S. Meisberger (L), 14-3; 3. L. Pudlo (W), 13-9.

Triple jump -- 1. S. Meisberger (L), 31-3; 2. E. Folan (W), 30-6; 3. M. Butler (W), 30-5 1/2.

High jump -- 1. E. Hopmans (W), 4-8; 2. E. Ross (W), 4-6; 3. S. Tutela (W), 4-6.

Mount Greylock 74, Hoosac Valley 67

3,200 relay -- 1. Hoosac (Hannah Folino, Cara Cote, McKenzie Robinson, Sydnee Gallup), 11:14; 2. Mount Greylock, 12:10.

100 hurdles -- 1. Jenna Phelps (MG), 16.6; 2. Sydney Gurek (MG) 16.7; 3. Emily Krazanik (HV), 18.0.

100 -- 1. Celestine Lockhart (MG), 13.3; 2. Maddie Vigna (HV), 13.5; 3. Maddy Gaskill (MG), 14.0.

1,600 -- 1. Emily Kaegi (MG), 5:40; 2. Melissa Swan (MG) 6:03; 3. Kalyn Alibozek (HV), 6:19.

400 relay -- 1. Mount Greylock, 55.15; 2. Hoosac, 55.25.

400 -- 1. Meg Rodowicz (HV), 1:03.1; 2. Maddie Albert (MG), 1:066.9; 3. Abby Wiseman (MG), 1:09.

400 hurdles -- 1. Jenna Phelps (MG), 1:15.1; 2. Emily Krazanik (HV), 1:18.8; 3. Niku Darafshi (MG), 1:19.6.

800 -- 1. Rodowicz (HV), 2:29; 2. Swann (MG), 2:33; 3. Sydnee Gallup (HV), 2:34.

200 -- 1. Alyssa Bush (HV), 27.9; 2. Laura Galib (MG), 28.8; 3. Maeve Shine (MG) 29.7.

3,200 -- 1. Emily Kaegi (MG), 12:26; 2. Hannah Folino (HV), 13:17; 3. Jamie Barth (HV), 13:17.

1,600 relay -- 1. Hoosac (Sierra Jamros, Cara Cote, Olivia Bresette, Amber Lesure), 4:44; 2. Mount Greylock, 4:53.

Javelin -- 1. Ashton Goyette (HV), 80-0; 2. Amber Lesure (HV), 76-7; 3. Maddy Gaskill (MG), 68-4.

Discus -- 1. Liz Bernardy (MG), 80-3; 2. Jackie Van Slycke (MG), 76-2; 3. Duffy Marten (MG), 65-0.

Shot put -- 1. Van Slycke (MG), 26-4; 2. Madi Ryan (HV), 24-2; Amber Lesure (HV), 23-6.

Long jump -- 1. Sydney Gurek (MG), 13-3; 2. Ellie Field (HV), 13-1; 3. Ella Dudley (MG), 12-8.

Triple jump -- 1. Rodowicz (HV), 29-7 1/2; 2. Lockhart (MG), 29-5; 3. Julie Szczepaniak (MG), 28-8 1/2.

High jump -- 1. Marissa Felter (HV), 4-4; 2. Maddie Vigna (HV), 4-2; 3. Olivia Bresett (HV), 4-0.

Monday's meet

Monument Mountain 102, Taconic 39

3,200 relay - 1. Monument (Lopez, Dillon, Carchedi, Horan), 11:48; 2. Taconic, 11:58.

100 hurdles - 1. K. West (T), 17.52; 2. P. Gray (MM), 17.86; 3. D. Rybacki (MM), 19.03.

100 - 1. C. Luscier (T), 12.89; 2. V. Costello (MM), 13.35; 3. H. Cohen (MM), 13.72.

1,600 - 1. Dillon (MM), 6:37; 2. Horan (MM), 6:43; 3. Carchedi (MM), 6:44.

400 relay - 1. Monument (Costello, Storti, Cohen, Lane), 52.72; 2. Taconic, 54.25.

400 - 1. Halle Hassett (MM), 1:08.07; 2. P. Wojtkowski (MM), 1:09.8; 3. M. Broderick (MM), 1:11.95.

400 hurdles - 1. E. Carchedi (MM), 1:16.46; 2. H. Barbarotta (T), 1:17.52; 3. S. Cohen (MM), 1:36.77.

800 - 1. H. Hassett (MM), 2:30.68; 2. L. Cormier (MM), 2:45.84; 3. E. Stewart (MM), 2:47.14.

200 - 1. A. Lane (MM), 27.92; 2. G. Paris (T), 29.97; 3. A. DiSilva (MM), 30.65.

3,200 - 1. A. Berger (MM), 13:13; 2. A. Curtin (T), 13:14; 3. J. Begley (MM), 14:52.

1,600 relay - 1. Monument (Benedict, Carchedi, Halle Hassett, Heather Hassett), 4:36; 2. Taconic, 5:29.

Shot put - 1. A. Doerle (T), 26-1; 2. P. Gray (MM), 25-9; 3. K. Aberdale (MM), 25-9..

Discus - 1. A. Doerle (T), 78-5; 2. H. Cohen (MM), 75-1; 3. N. Lin (T), 73-9.

Javelin - 1. P. Grey (MM), 82-4; 2. H. Barbarotta (T), 81-11; 3. E. Carchedi (MM), 79-10.

Long jump - 1. V. Costello (MM), 14-5 1/2; 2. C. Luscier (T), 13-8 1/2; 3. H. Cohen (MM), 13-3.

Triple jump - 1. V. Costello (MM), 33-2 1/2; 2. C. Luscier (T), 30-7; 3. D. Rybacki (MM), 27-5 1/2.

High jump - 1. H. Hassett (MM), 4-8; 2. D. Rybacki (MM), 4-4; 3t. E. Skakel, E. Kennedy (MM), 4-2.